IPCop - Samodzielna dystrybucja Linux, pełniąca rolę routera i firewalla z polskim interfejsem i zarządzaniem przez przeglądarkę.
Konfiguracja dostępu zewnętrznego do IPCop

Domyślnie nie możemy zalogować się z internetu do panelu IPCop, tylko i wyłącznie możemy zalogować się z sieci. Jeśli musimy mieć już dostęp z zewnątrz to logujemy się do panelu IPCop wybieramy kolejno Firewall -> Dostęp zewnętrzny i wybieramy TCP następnie w sieci źródłowej wpisujemy 0.0.0.0/0 będziemy mogli logować się ze wszystkich adresów IP, jeżeli wiemy że będziemy logować się z jednego określonego adresu IP możemy go wpisać zamiast 0.0.0.0/0 np. 80.53.145.34 wtedy będziemy wpuszczani do panelu administracyjnego tylko z tego określonego IP. W porcie docelowym wpisujemy nasz port 443. Komentarz nie jest konieczny możemy wpisać obojętnie co, następnie wciskamy UAKTUALNIJ. Od tej pory możemy logować się z zewnątrz.
Jeżeli chcemy mieć dostęp z zewnątrz dla SSH to wpisujemy takie same dane z tą różnicą że musisz wpisać odpowiedni port w przypadku SSH w IPCop jest to port 222
End
Wszelkie prawa zastrzeżone ColNet 2006 - 2008 strona wygenerowana w 0.0001 sekund
Strona znajduje się na serwerze elektorda.pl