IPCop - Samodzielna dystrybucja Linux, pełniąca rolę routera i firewalla z polskim interfejsem i zarządzaniem przez przeglądarkę.
Instalujemy dodatkowe oprogramowanie

1.Logujemy się jako root na nasz serwer przez program WinSCP kopiujemy pakiet do jakiegoś katalogu np. /tmp, po przekopiowaniu możemy już zamknąć WinSCP
2.Logujemy się jako root na nasz serwer przez program Putty, przechodzimy poleceniem cd /tmp do katalogu gdzie jest plik do instalacji możemy się upewnić czy na pewno jest ten plik w katalogu poleceniem ls zostanie nam wyświetlona lista plików w katalogu /tmp, następnie rozpakowujemy plik tar xvfz nazwa_pakietu.tar.gz np. tar xvfz samba.tar.gz, powinien zostać utworzony nowy katalog a w nim pliki instalacyjne, możemy się upewnić znowu poleceniem ls jaką nazwę ma katalog i wpisujemy cd nazwa_katalogu np. cd samba następnie wydajemy polecenie ./install i odpowiadamy na pytania zadawane przez instalator, czasami potrzeby jest parametr, instalator nas o tym powiadomi i będziemy musieli wpisać ./install -i.

Instalacje oprogramowania nie jest skomplikowana jeżeli przeczytamy pomoc dla danej aplikacji którą chcemy zainstalować. Dla uproszczenia instalacji możemy zainstalować dodatkowo aplikację Midnight Commander z strony http://mh-lantech.css-hamburg.de/ipcop/ po instalacji wydajmy w konsoli komendę mc, otwiera nasz się tekstowy menadżer plików podobny do Total Commander, za jego pomocą możemy rozpakowywać, usuwać, przeglądać, edytować itp. pliki co ułatwia nawigację w drzewie katalogów.
End
Wszelkie prawa zastrzeżone ColNet 2006 - 2008 strona wygenerowana w 0.0001 sekund
Strona znajduje się na serwerze elektorda.pl